Ja sam Helena, diplomirani psiholog i uskoro magistar psiholoških nauka.
U radu praktikujem integrativni pristup, jer smatram da nam različite psihoterapijiske prakse pružaju različite uvide i alate za rad sa ljudima.
Trenurno sam u edukaciji iz oblasti transakcione analize (trenutno sam psihoterapeut u superviziji, pod ugovorom i u pripremi za CTA ispit. Moja supervizorka je Marina Ionescu, Rumunija), geštalt psihoterapije u školi Psiho -Integrum, Srajevo.
Završila sam ACT (Acceptance and commitment therapy – terapija prihvatanjem i posvećenešću). U radu takođe koristim PE psihoterapiju (Prolonged exposure therapy) koja je namjenjena isključivo za rad sa traumom i PTSP-om.
U radu primjenjujem i TRE metodu (Tension and trauma releasing exercises).
Trenutno sam edukant I polaznik škole za tjelesnu psihoterapiju, IPD centar.
Moje vrijednosti u radu su svjesnost, rad na sebi, kako bi bila dostupan i svjestan terapeut, sa punim kapacitetom za prisutnost sa klijentom. Pored toga, veoma važna vrijednost je i edukovanje i usavršavanje, te neiscrpno nadograđujem svoja znanja i sposobnosti u oblsati psihologije i psihoterapije.
Kroz psihoterapiju i rad sa ljudima imala sam priliku da svjedočim zadivljujućim kapacitetima ljudi, kao i efikasnosti psihoterapije kao metode za prevazilaženje poteškoća, izazova i lični rast i razvoj.
Na svom profesionalnom putu sam u kontinuiranoj psihoterapijiskoj praksi sa pojedincima, grupama, kao i radioničkom i edukacijiskom radu sa klijenatima.
Kratki opis?
Kratki opis. Faze u terapiji/lijecenju?
Magna lectus sapien massa lectus, bibendum pellentesque fusce.
Arcu vivamus non sem quisque orci eros ut, congue ultricies.
Porta vitae mauris tempus magna sed diam lorem viverra justo.
Kratki opisOvaj vid rada se fokusira na rad na odnosima i dinamikama u odnosima. Ovaj vid terapije namjenjen je partnerima i porodicama koji/e imaju poteškoća u komunikaciji, konfliktne odnose, koji su u odnosu doživjeli teška iskustva, te koji se udaljavaju.
Ova vid rada odnosi se na rad u grupi od 6 do 10 članova. U psihoterapijiskom radu grupa je jak resurs, te je često preporučujem. Članovi grupe dobijaju učinak psihoterapeutovih intervencija, a pored toga i podršku drugih članova, te u jedom sigurnom okruženju mogu da dožive autentično prihvatanje od strane drugih, te da razviju veoma bliske i podržavajuće veze sa drugim članovima grupe. U grupi takođe članovi imaju priliku da osjete da su slični drugima, te da veoma slične emocije, misli i procese imaju i drugi ljudi, što je veoma podržavajuće.
Kontaktiraj me kako bi dobio/la sve potrbene informacije.